Logo Logo
Fitness podložky na cvičení a podložky na jógu
  • 5. 4. 2018
  • Fitness podložky, podložky na jógu, podložky na cvičení

Fitness podložka na cvičení je důležitou cvičební pomůckou a to nejen v souvislosti s cvičebními relaxačními aktivitami, jako je například jóga nebo pilates. Fitness podložku totiž využijete dokonce při domácím cvičení, ke kterému se uchyluje většina z nás. Najít si během týdne minimálně dvakrát čas na to, abychom si zašli do fitness centra, je pro mnohé nemožné.

Pravidelné cvičení doma se stalo zálibou mnoha těch, kteří hodlají shodit na váze alespoň pár kilo a zachovat si přitom zdravý životní styl. Nevadí, že nemáte čas chodit pravidelně cvičit například do posiloven nebo právě fitness center. Kupte si fitness podložku a začněte cvičit doma, litovat rozhodně nebudete!

Fitness podložka se doporučuje pro všechny cvičební pohyby, které jsou uskutečňovány vsedě nebo vleže. Podložka na cvičení totiž dokáže poměrně dobře ochránit záda, klouby a navíc zajišťuje maximální pohodlí během fyzické zátěže. Pochopitelně si můžete vyzkoušet cvičení bez podložky, ale sami uvidíte, že pouze cvičení na holé podlaze není tak pohodlné. Podložka se navíc ani zdaleka neřadí mezi finančně nákladné záležitosti, cena velmi kvalitních podložek, které vám budou složit dobře dlouhou dobu, se pohybuje už od 160,- Kč.

Při výběru je nutné brát ohled nejen na rozměry podložky, ale i na její tloušťku nebo odolnost proti častému opotřebování. Tloušťka podložky je přitom jednou z nejdůležitějších vlastností, kterou je dobré sledovat. Ideální jsou takové fitness podložky, které nepropustí chlad jdoucí od podlahy. Podložka by zároveň měla být natolik silná, aby vstřebala nárazy, kterým je člověk vystaven během cvičení.