Logo Logo
Hubnutí a celulitida
  • 5. 4. 2018
  • Jak zhubnout sportem,

O celulitidě se často říká, že se jí nelze zbavit a že je dědičná. Tak úplná pravda to ale rozhodně není, protože sportem a zdravým stravováním lze zabránit jejímu dalšímu vzniku, zbavit se jí můžete dokonce i natolik, že nebude na pohled znatelná.

Boj proti celulitidě ale rozhodně není procházka růžovou zahradou a budete muset na sobě velmi tvrdě pracovat, abyste dosáhli uspokojivého výsledku.

To ale ostatně neznamená, že musíte trávit polovinu dne v posilovně. Celulitidy a dosažení snížení váhy totiž můžete docílit dokonce i doma.

Pokud nemáte čas ani chuť chodit pravidelně do posilovny, rozhodně začněte cvičit doma a věnujte se sportovním aktivitám, které vás budou bavit a přitom spálíte tuky, zformujete postavu. Především na internetu se dá najít celá řada různých cviků, které jsou velmi účinné a nepotřebujete přitom ani žádné posilovací stroje. Cvičení je mimo jiné tím nejlepším prostředkem v boji proti celulitidě.

Hubnutí = sport a úprava jídelníčku 

K hubnutí pochopitelně patří jak sport, tak i úprava jídelníčku. Samozřejmě i zdravou stravou je možné dosáhnout výrazného úbytku na váze, ale pokud potřebujete zpevnit svaly a postavu skutečně zeštíhlit, je pohyb a fyzická námaha naprosto nezbytná. Cvičit byste měli alespoň 3-4x během týdne a to na minimálně 30 minut až jednu hodinu denně. Jen tak je možné tělo nastartovat a spalovat tuky. Nezávisí přitom jen na tom, co jíte, ale i jak jíte a jak často. Ohraná fráze, že by se mělo jíst alespoň 5x denně, je možná psána všude, ale je pravdivá. Tělo si totiž zvykne na častější přísun živin a metabolismus jej začne daleko rychleji spalovat.

V neposlední řadě myslete i na pravidelný pitný režim. Denně je nutné vypít minimálně 2 litry obyčejné vody, vyhněte se hlavně slazeným nápojům, které rozhodně nejsou pro tělo žádným přínosem.