Logo Logo
Koktejly na hubnutí
  • 5. 4. 2018
  • Koktejly na hubnutí

Na trhu se objevuje obrovské množství různých doplňků, které slibují velké úbytky váhy během několika týdnů. Pokud jde ale o koktejly, lze je rozhodně zařadit mezi ty nejlepší a hlavně s poměrně dobrým výsledkem. Koktejl vám totiž dokáže dokonale nahradit jedno denní jídlo, například oběd. Jedná se přitom o velmi vyvážený koktejl, ze kterého se vám dostane optimálního přísunu veškerých živin, jenž tělo během dne potřebuje přijmout. To samozřejmě neznamená, že lze koktejlem nahradit klasickou stravu, která je pro tělo nezbytná.

Co je ale velmi důležité, je právě správný výběr daného koktejlu.

Rozhodně se nenechejte zlákat lákavými chutěmi, i když chuť koktejlu je taky důležitá. Brát v potaz byste měli hlavně jeho složení, které má vliv buď na snižování tělesné hmotnosti, nebo například na nabírání svalové hmoty. Podle efektu, kterého chcete s pomocí koktejlu docílit, byste si i měli vybrat správný koktejl. Jeho výběru je tedy nutné věnovat čas, číst složení a koktejl vybrat nejlépe za pomoci výživového poradce nebo jiného odborníka, který je schopen doporučit vhodný koktejl pro vás a vaše potřeby.

Koktejl na hubnutí by měl obsahovat: 

  • zvýšené množství bílkovin
  • snížené množství sacharidů 
  • převažovat by měly sacharidy složené 
  • zvýšené množství vlákniny a vitamínů 

Pokud se v tabulkách a specifikacích jednotlivých složek v koktejlech nevyznáte, rozhodně nenechávejte nic náhodě. Zakoupením špatného koktejlu by se vám totiž mohlo velmi snadno stát, že začnete nabírat výrazně na svalové hmotě, čímž budete mít pochopitelně pocit, že přibíráte. Ona to ale nebude zase tak úplně pravda. Samotný koktejl jako takový vám ale v žádném případě k hubnutí nepomůže, pokud nebudete vykonávat žádnou fyzickou aktivitu. Právě pohyb, zdravý jídelníček a dodržování pitného režim je na hubnutí to nejdůležitější. Koktejly jsou až konečnými pomocníky v hubnutí a lze s nimi dokonce i nahradit oběd či večeři – nemělo by tomu být ale denně.