Logo Logo
Kurz hubnutí
  • 5. 4. 2018
  • Kurz hubnutí

Potřebujete zhubnout a stále se vám to nedaří? Pak možná začínáte hledat různé možnosti, jak shodit alespoň pár kilo a přitom se držet toho, že chcete hubnout zdravě.

Možná totiž děláte chybu jen v drobnostech, které ale mají výrazný vliv na hubnutí, případně se nedokážete sami k hubnutí odhodlat. Velmi přínosné se v posledních letech staly kurzy hubnutí, které probíhají ve skupinách, kde lze zároveň navazovat vztahy a vzájemně se motivovat ke snížení tělesné hmotnosti.

V čem jsou kurzy hubnutí prospěšné

Skupinový kurz obvykle zahrnuje 12-15 jednotlivých kurzů, které jsou pečlivě sestaveny do několika týdnů. Během jednotlivých hodin kurzu se přihlášení dozvídají nejen podrobnosti ohledně správného stravování, ale i správného cvičení. A je to právě jídelníček, který se naučíte správně sestavovat během první hodiny kurzu. Všechny kalorické a nezdravé potraviny totiž ze svého stávajícího jídelníčku vyřadíte a nahradíte je potravinami zdravými, s jejichž výběrem vám lektor pomůže. Každému jednotlivci je navíc poskytováno i poradenství jednotlivě a to z jednoho prostého důvodu. Každý člověk je jiný, jinak spaluje a jeho zdravotní stav i fyzická kondice vyžaduje jiný druh sportu. Společně s lektorem a dietologem je tak nutné určit, jaký sport bude pro vás ten nejlepší v kombinaci se správným jídelníčkem.

V současné době je hned několik firem, jednotlivců nebo dokonce organizací, které poskytují kurzy hubnutí. Kurzy se liší nejen podle ceny, ale i podle počtu jednotlivých sezení nebo náplně každé lekce. Velmi přínosné jsou navíc i ty kurzy, ve kterých se vede skupinové kondiční cvičení.

Každý účastník kurzu je tak motivován k pohybu, kterému se následně věnuje i doma. Kurzy jsou pravidelně pořádány ve všech větších městech a nutno zmínit, že zájem je obrovský.