Logo Logo
Posilovací lavice
  • 5. 4. 2018
  • Posilovací lavice

Vybavujete-li si domácí posilovnu, zajisté pomýšlíte i na posilovací lavici, s jejíž pomocí je možné trénovat zádové i břišní svaly, mimo jiné je možné posilovat ruce. Pokud hodláte pracovat na svém těle a tvorbě svalové hmoty, posilovací lavice vám doma rozhodně nemůže chybět.

Nezáleží přitom na tom, zda jste pravidelným nebo příležitostným sportovcem. Lavici totiž využijete tak jako tak.

Ochablé břišní a zádové svaly mohou vést k velmi výrazným bolestem zad.

A nejen z tohoto důvodu je nutné pravidelné cvičení a posilování jednotlivých svalů, které se zpevní a procvičí. Pokud budete svaly pravidelně procvičovat, vaše problémy mohou být během několika týdnů ta tam.

Obecně je ale velmi důležité, abyste si vybrali správnou posilovací lavici. Velmi přitom záleží na několika vlastnostech lavice, přičemž zanedbávat byste rozhodně neměli ani maximální nosnost lavice.

Posilovací lavice se zpravidla rozdělují do tří základních kategorií: 

  • lavice posilující břišní svalstvo 
  • lavice posilující zádové svalstvo 
  • posilující lavice bench-press

V neposlední řadě nutno zmínit, že lze zakoupit dokonce i kombinace, například lavici posilující svalstvo zádové i břišní. Pokud nechcete investovat do lavice “dva v jednom” neboli multifunkční lavice, je třeba si předem dobře ujasnit, jakou oblast hodláte do budoucna posilovat. U mužů je největší zájem o bench-press lavice, u žen naopak zájem stoupá v souvislosti s kombinacemi lavice na posílení oblasti bříška i zad. Multifunkční kombinované lavice jsou poměrně dobrý řešením i pro ty, kdo nedisponují dostatkem prostoru pro domácí posilovnu. Cena posilovací lavice se odvíjí hlavně od toho, čím vším disponuje a jaké je veškeré příslušenství.

Standardně ale cena posilovacích lavic pohybuje od 5 000,- Kč, přičemž cena stoupá s množstvím funkcí a příslušenství, které je součástí posilovací lavice.