Logo Logo
Posilovací stroje
  • 5. 4. 2018
  • Posilovací stroje

Stále častěji se stává, že si lidé domů pořizují posilovací stroje. Ať už je důvodem právě hubnutí nebo se posilování stalo jejich koníčkem, rozhodně se nejedná o levnou a prostorově skladnou záležitost. I to jsou důvody, proč je nutné věnovat výběru správného posilovacího stroje velkou pozornost. V současné době je na trhu k dostání celá řada posilovacích strojů, včetně posilovacích lavic nebo věží. Právě o tyto dva produkty je největší zájem a to hlavně z toho důvodu, že lze s jejich pomocí provádět několik různých cviků zaměřených na různé tělesné partie a tím posílit svalstvo na většině těla. Na co se tedy zaměřit při výběru, aniž byste investovali do posilovacího stroje, který vám nepřinese požadované vlastnosti?

Kvalita rámové konstrukce je na prvním místě 

Právě konstrukce je velmi často kamenem úrazu, pokud jde o většinu posilovacích strojů. Je-li totiž materiál konstrukce nekvalitní, aniž zdaleka nemůže splňovat optimální vlastnosti i podmínky pro posilování. U nekvalitních strojů navíc nelze mluvit o bezpečnosti během posilování, zajištěna není ani ergonomie pohybu, což je při cvičení důležité. Dbejte proto na to, aby byly veškeré opěrky nebo adaptéry bez problémů pohyblivé a snadno nastavitelné, což ostatně platí i o sedátku – pokud jej posilovací stroj má, pak je velmi důležité, aby sedlo bylo nastavitelné. Snadno si je totiž možné nastavit sedlo podle vaší výšky, což zajišťuje pohodlné cvičení s důrazem na nebolestivost kloubů a svalů.

Velmi důležitým kritériem pro výběr by měla být i záruka a servis, který by měl poskytovat každý prodejce. U posilovacích strojů poměrně často dochází k drobným závadám, se kterými si ale jen velmi těžko laik dokáže poradit.

Okamžitý servis je tak rozhodně na místě a to po dobu alespoň prvních dvou nebo tří let – většinou bezplatné. A jde-li o cenu, ta se například v souvislosti s větší posilovací věží pohybuje od 10 000,-Kč.