Logo Logo
Rotopedy a ergometry pro hubnutí
  • 5. 4. 2018
  • rotopedy, ergonometry,

Rotoped zná snad každý z nás. O ergometrech se ale zase tolik nemluví a většina lidí, kteří se pravidelně nevěnují novinkám ze světa fitness, s největší pravděpodobností ani zdaleka netuší, co to takový ergometr je. Velmi jednoduše řečeno je to vlastně velice kvalitní rotoped, který disponuje elektronickým ovládáním zátěže.

Toto elektronické ovládání se podílí na nejen na dokonalém přizpůsobení aktuálního tréninkového tempa, ale i na aktuální tepové frekvenci, která je rozhodující pokud jde o shazování kilogramů během cvičení. Ergometr je klasický rotoped, ale na jeho zhotovení byly použity ty nejmodernější technologie, které jsou v souvislosti se cvičením naprosto převratné.

S ergonomickými rotopedy se můžete setkat jak v profesionálních fitness centrech, tak dokonce v některých domácnostech. Pravdou je, že ergonomické rotopedy jsou finančně daleko nákladnější, než klasické rotopedy se základními funkcemi. Počítač, na který je celý systém napojen, vám navíc doma dokonale nahradí trenéra.

Moderní ergometry jsou navíc vybaveny takovými vlastnostmi a technologiemi, že rozhodně začnete nad jejich nákupem uvažovat. Ergometr vám určitě nebude jen tak ležet doma jako perfektní věšák na oblečení.

Vlastnosti ergonomického rotopedu: 

  • pomáhá zlepšit fyzickou kondici a podílí se na hubnutí 
  • jsou vybaveny speciální indukční brzdou 
  • ručně je možné přidávat a ubírat zátěž 
  • počítač ergometru dokonale nahradí trenéra 
  • disponují pevnou konstrukcí pro dosažení maximálního výkonu 

Ergonomické rotopedy mají i mnoho jiných výhod, z nichž lze zmínit i například speciální systém uchovávání dat pro celou rodinu. Každý člen rodiny si tak může nastavit vlastní program, který bude přesně odpovídat specifikům a vlastnostem jednotlivce. Cena ergonomických rotopedů se pohybuje od zhruba 15 000,- Kč.